Кафедра електронної інженерії

Сайт кафедри: http://www.ee.kpi.ua
e-mail: infoee.kpi.ua

Завiдуючий кафедрою: доктор технiчних наук, професор Тимофєєв Володимир Iванович,
тел. 236-51-50

Кафедра заснована в 1974 році. Підготовка фахівців на кафедрі з самого початку включала вивчення всього циклу загальноінженерних дисциплін: фізичних основ електронної техніки; напівпровідникових приладів; електронних і іонних приладів; вимірювань в електроніці; основ теорії кіл і систем; аналогової та цифрової схемотехніки; мікроелектроніки.

Зараз кафедра здійснює підготовку спеціалістів таких освітньо-кваліфікаційних рівнів:

бакалавр за напрямком:

Кафедра електронної інженерії проводить підготовку за спеціальністю «153 - Мікро- та наносистемна техніка» за спеціалізаціями
«Електронні біомедичні системи і технології»
«Інформаційні технології проектування в електроніці та наносистемах»
за рівнями підготовки

• бакалавр
  • спеціаліст
  • магістр
  • доктор філософії
Вступ відбувається ВИКЛЮЧНО ЗА СЕРТИФІКАТАМИ УЦОЯО. Для вступу необхідно надати сертифікати з української мови та літератури, математики, фізики. За більш докладною інформацією щодо умов вступу, термінів та процедури прийому документів звертайтеся до Приймальної комісії.

Після успішного закінчення ви зможете працювати у таких галузях:
  • МІКРО- І НАНОСТРУКТУРИ ТА КОМПОНЕНТИ ЕЛЕКТРОНІКИ, інтегральні мікро- та нанотехнології, сенсорика, комп’ютерне моделювання наноелектронних структур, компонентів та систем, фізико-топологічне моделювання субмікронних приладів і пристроїв, 3D-моделювання розподілу електромагнітних полів, біомедичні нанотехнології, електроніка надвисоких частот, взаємодія біологічних об’єктів з фізичними полями, надвисокочастотні та надшвидкодіючі прилади, лазерна техніка.
  • СХЕМОТЕХНІКА ТА СИСТЕМОТЕХНІКА комп’ютерних мікроелектронних систем обробки інформації, методи та засоби конструювання новітніх електронних приладів на основі використання фізичних явищ у напівпровідниках та діелектриках, робота з сучасним програмним забезпеченням для проектування та моделювання електронних кіл, аналогова та цифрова схемотехніка, комп’ютерна схемотехніка, мікросхемотехніка, сучасна мікропроцесорна техніка.
  • КОМП’ЮТЕРНІ ЕЛЕКТРОННІ БІОМЕДИЧНІ СИСТЕМИ, комп’ютерні діагностичні комплекси для електрокардіографії, ультразвукових досліджень, електроенцефалографії, системи інтелектуального моніторингу стану організму, системи біометричної ідентифікації особи, ультразвукова, ядерно-магнітна та рентгенівська комп’ютерна томографія, комп’ютерні системи підтримки прийняття рішень лікарем, автоматизована інтерпретація діагностичних даних.
  • ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЙНІ СИСТЕМИ ТА МЕРЕЖІ загального та спеціального призначення та їх компоненти, проектування та діагностика компонентів телекомунікаційних систем передачі даних, телемедичні системи на основі комп’ютерних та супутникових мереж, технології бездротового зв’язку, безпровідні комунікаційні системи та їх компоненти, волоконно-оптичні системи та мережі.
  • ПРОГРАМУВАННЯ, архітектура та програмне забезпечення персональних комп’ютерів, розробка програмного забезпечення електронних комп’ютерних систем на мовах С, С++, MatLAB, розробка та впровадження інтелектуальних комп’ютерних програмно-апаратних схемотехнічних комплексів, комп’ютерне моделювання та інтелектуальні системи обробки даних, методи та засоби цифрової обробки та аналізу сигналів.

Фахові дисципліни на кафедрі викладають доктори та кандидати технічних,фізико-математичних, медичних та біологічних наук, викладачі з профільних інститутів Національної академії наук, спеціалісти з промислових та науково-дослідних підприємств-партнерів кафедри. У складі кафедри 4 докторів наук, 17 кандидатів наук, 5 професорів та 9 доцентів.

Кафедра має у своєму розпорядженні сучасні комп’ютерні класи, навчальну комп’ютеризовану лабораторію обчислювальних методів в електроніці, лабораторії засобів діагностики, фізики надвисоких частот, біотехнології, твердотільної електроніки, метрології, аналогової та цифрової схемотехніки, теорії електронних кіл.

Студенти разом з основною спеціальністю здобувають знання зі спеціалізації, отримуючи паралельно економічну освіту, вивчаючи іноземні мови. Найкращі студенти продовжують своє навчання в аспірантурі НТУУ “КПІ”, займаються наукової роботою.

Студенти кафедри беруть участь у програмах подвійного диплому між НТУУ «КПІ» та Дрезденським технічним університетом, а також між НТУУ «КПІ» та Korea Institute of Science and Technology, та мають можливість на старших курсах безкоштовно навчатися та проходити практику у розвинутих країнах Заходу та Сходу.

ДОКЛАДНІШЕ ПРО МОЖЛИВОСТІ НАВЧАННЯ ЗАКОРДОНОМ -- НА СТОРІНЦІ ПРО МІЖНАРОДНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО.

На час навчання надається відстрочка від призову до Збройних Сил України. Починаючи з третього курсу студенти кафедри мають можливість навчання на військовому факультеті з отриманням офіцерського звання.

НТУУ «КПІ» має бази відпочинку на узбережжі Чорного та Азовського морів, на Київському морі та в Карпатах. Студенти користуються путівками за пільговими цінами.
Всі студенти кафедри з інших міст забезпечуються гуртожитком При середньому балі вище за 4.0 всі студенти отримують стипендію (від 825 грн./міс.)

100% випускників кафедри працевлаштовані на підприємствах України та інших країн світу.